Hrvatski je Sabor 2008. godine proglasio 18. listopad Danom kravate. Možemo biti ponosni na činjenicu da je kravata izvorni hrvatski proizvod, da je ona dio našeg kulturnog i povijesnog naslijeđa, da dolazi od riječi Croata (Hrvat) i da tu činjenicu ne spori nitko na svijetu. Već nekoliko stoljeća milijarde ljudi po svijetu vežu svakodnevno oko vrata ovaj ukrasni odjevni artikl, a da ogromna većina njih još uvijek ne zna njegovu povijest i podrijetlo. Zbog svega toga, odlučili smo u vrtiću obilježiti ovaj dan i na taj način buditi svijest o kulturnoj baštini. Zavirite u fotogaleriju i pogledajte kakvu smo počast odali kravati!

Još do jučer bio beba,
a vidi me danas.
Iz dječaka u muškarca
stasao sam začas.

Mogao bih starog medu
dati za kravatu,
pa nek’ vide kako sličim
na najboljeg tatu.

Natali Šarić