Zečići i aktivnosti o oralnoj higijeni

Tijekom mjeseca ožujka Zečići su provodili sklop aktivnosti o oralnoj higijeni te zanimanju stomatolog. Cilj aktivnosti bio je razvijati svijest o važnosti pravilne higijene zubi. Aktivnostima smo nastojali poticati razvoj navike pranja zubi, upoznati djecu s činjenicom da mliječni zubi ispadaju, istaknuti važnost pravilne prehrane za zdravlje zubi, te ukloniti strah od stomatologa. Djeca su uz model velikog zubala vježbala pravilan način pranja zubi pri čemu smo nastojali osvijestiti koliko dugo treba prati zube. Neki su zaključili – dok nas ruka ne počne boljeti. U likovnom dijelu aktivnosti izrezivali su Grica i Greca i potom ih lijepili na predložak zubi. Pored važnosti pravilne higijene zubi, naglasak ove aktivnosti bio je i na pravilnom baratanju škaricama. Rezanje škaricama potiče razvoj mišića prstiju i šake koji su nam važni za držanje olovke i manipuliranje predmetima, potiče razvoj fine motorike, pažnje i koncentracije, koordinacije oko-ruka te potiče razvoj samopouzdanja kod djece. Zubiće smo i modelirali od plastelina i domaćeg plastelina u boji.
Kroz razne priče i recitacije poticali smo razvoj govora, komunikacije, izražavanja i stvaralaštva. Djeci se najviše sviđala priča Zubić koji se bojao četkice i Vrlo potrebna stvar, te pjesma Šubi dubi koju  su pojedina djeca spontano pjevala u igri. Susret sa stomatologinjom dr. Josipom Sović u vrtiću nam je pomogao otkloniti strah od odlaska zubaru.
Na kraju su svi zasluženo dobili i svoje diplome i paste za zube.

Tags


Ovdje još nema sadržaja za prikaz.