Vidi i klikni

Predškolci iz odgojnih skupina Kikići, Kapljice i L.E.G.E. sudjelovali su u edukativno-preventivnom programu HAK-a i MUP-a pod nazivom “Vidi i klikni”. Upoznali su Hakija – lutka koji je, kako su nam rekli voditelji programa gospodin Mladen i gospođa Sandra, vrlo nestašan i neposlušan. Putem od Zagreba do Križevaca nije htio sjediti u svojoj autosjedalici ni biti vezan pojasom. 

Djeca su na zanimljiv način ponovila i utvrdila svoje dosadašnje znanje o važnosti vožnje u adekvatnoj sjedalici te korištenja sigurnosnog pojasa u automobilu. Sudjelovali su u demonstraciji prelaska ceste preko obilježenog pješačkog prijelaza sa i bez semafora te na dijelu ceste bez obilježenog pješačkog prijelaza i između parkiranih automobila.

Budući da nam slike govore više od riječi, pogledajte priloženu galeriju fotografija.