Prvi sastanak eko-odbora održan je u četvrtak, 25. listopada. Na njemu su, osim zaposlenika/ica Vrtića, bile predstavnice naših „kumova“ – Komunalnog poduzeća Križevci, Šumarije Križevci te Friša d.o.o.  

Na početku se ravnateljica Katarina Ivković-Balint ukratko osvrnula na dosadašnje aktivnosti i postignuća unutar djelovanja Eko-vrtića, a zatim je pedagoginja, ujedno i koordinatorica Vrtića Ana-Marija Nikolić upoznala prisutne s koracima potrebnim za obnavljanje statusa Eko-vrtića te koracima koji su već ispunjeni. Nakon toga, prisutnim članovima/cama prezentirala je radnu verziju programa rada Eko-vrtića koji je izradila u suradnji s odgojiteljicama i ravnateljicom. Program rada je jednoglasno usvojen, a predstavnice poduzeća osvrnule su se na dosadašnju uspješnu suradnju te izrazile želje za jednako kvalitetnom u budućnosti.