U petak, 27. travnja 2018. godine u našem vrtiću održan je projektni dan Eko-vrtića pod nazivom “Naš mali vrt”. To je još jedna u nizu aktivnosti iz programa rada Eko-vrtića za ovu pedagošku godinu, ali i početak projekta koji će, vjerujemo, trajati i postati dio kulture našeg vrtića. Svaka od sedam vrtićkih skupina ima po 1 gredicu o kojoj će voditi brigu i na taj način moći pratiti razvoj od sjemenke do stola. Posijane su i zasađene različite kulture: začinsko bilje, krumpir, luk, mrkva, cikla, jagode, lan, batat, salata, krastavci. Uređeni su i cvjetnjaci na terasama odgojnih skupina jaslica i vrtića, te cvjetna gredica oko našeg vrta. Zahvaljujemo svima koji su nam pomogli u realizaciji ove aktivnosti – roditeljima i bakama koji su se odazvali i radili zajedno s nama, kao i onima koji su bili spriječeni doći, ali su donijeli sadnice i sjemenje. Našim kumovima u provođenju programa Eko-vrtića: Šumariji Križevci i Komunalnom poduzeću Križevci. U suradnji sa Šumarijom Križevci, naš vrt dobio je ogradicu i materijal za izradu stazica kojima su odijeljene gredice, a u suradnji s Komunalnim poduzećem Križevci potočnice i najvažnije – naučili smo kako i zašto kompostirati. Kompostište koje se nalazi u neposrednoj blizini vrta će već sljedeće godine biti izvor kvalitetne zemlje za naš mali vrt.