U našem vrtiću danas je održan projektni dan. Cilj nam je bio učiniti vrtić ljepšim i zelenijim te iskoristiti prirodne materijale kako bismo na ekološki prihvatljiv način obogatili naše dvorište. Od ostataka srušenih stabala i starih paleta napravili smo stolove, klupe i stolice za “vanjsku učionicu”, mjesto na kojem će odgojiteljice nuditi djeci razne mirne aktivnosti na svježem zraku, ali i mjesto koje će služiti za odmor i okrijepu tijekom igre na dvorištu. Posadili smo i nekoliko novih stabala i ukrasnog bilja. Budući da smo napunili naše kompostište, današnji smo dan iskoristili za postavljanje dodatnog kompostišta, a djelatnici Komunalnog poduzeća Križevci na zanimljiv i djeci primjeren način održali su kratko predavanje o važnosti kompostiranja. Nadalje, ispred vrtića smo postavili eko oglasnu ploču na kojoj smo predstavili biljne i životinjske vrste koje susrećemo u našem vrtićkom dvorištu, a koje su tokom godine promatrale i istraživale skupine Bombončići i Zvjezdice u sklopu projekta “Veliki lov na biljke”. Jasličko dvorište obogatili smo taktilnom pločom uz pomoć koje ćemo našim najmlađima, ali i onima malo starijima, pružiti mogućnost istraživanja različitih taktilnih podražaja. Ružno vrijeme proteklih dana onemogućilo nam je sadnju vrta koju smo planirali, no nismo se dali obeshrabriti. Posadili smo cvijeće na terase, a naše  biljke ćemo još koji dan njegovati u skupini, pa presaditi na gredice čim nam vrijeme dozvoli.

Ovom prilikom želimo zahvaliti svim roditeljima i svojim kumovima koji su nam pomogli u ostvarenju zadanih ciljeva vezanih uz projektni dan, ali i svih onih ciljeva i zadaća koje smo ispunjavali tokom pedagoške godine. Uspjeli smo obnoviti status eko-vrtića, a kod djece probuditi svijest o važnosti biljnih i životinjskih vrsta u našem dvorištu te ljubav prema prirodi.