Početna konferencija projekta za energetsku obnovu

U utorak, 9. listopada, u našem je vrtiću održana početna konferencija projekta „Energetska obnova zgrade Dječjeg vrtića Križevci“. Riječ je o projektu kojeg sufinancira Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj, a kojem je cilj smanjenje potrošnje energije u našem vrtiću i povećanje primjene obnovljivih izvora energije.

Sve okupljene je na početku konferencije pozdravila ravnateljica vrtića Katarina Ivković-Balint i uputila zahvalu Gradu Križevcima koji je bio prijavitelj ovog projekta, Ministarstvu graditeljstva i prostornog uređenja te Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost na potpori i prihvaćanju ovog projekta. Gradonačelnik Mario Rajn istaknuo je zadovoljstvo ovim projektom naglasivši kako je to  jedna od međufaza nastojanja Grada da postane “Grad prijatelj djece”.  Nakon obraćanja gradonačelnika, ravnateljica  je prikazala presjek povijesti vrtića dok je cjelokupni proces nastanka i odobravanja ovog projekta prezentirala voditeljica projekta Ljiljana Stojsavljević Križan.  Mjere koje će se provoditi u sklopu energetske obnove predstavio je ispred glavnog projektanta IPC Inženjering d.o.o. Ivanec direktor Mihael Cahun. Projekt obuhvaća obnovu ovojnice zgrade, postavu solarnih kolektora za pripremu potrošne tople vode, zamjenu  postojećeg sustava grijanja prostora s kondenzacijskim kotlom, ugradnju termostatskih ventila, zamjenu stolarije i dijela rasvjetnih tijela, automatizaciju mjerenja potrošnje energije zgrade te uvođenje sustava daljinskog očitanja potrošnje energije i vode. Provedbom projekta smanjit će se godišnja toplinska energija za grijanje/hlađenje za 53,84%, smanjit će se emisija CO2 za 59,48% i primijenit će se obnovljivi izvori energije za pripremu tople vode putem solarnih kolektora, tako da će po provedbi projekta zgrada će iz energetskog razreda E prijeći u energetski razred B.

Tags


Ovdje još nema sadržaja za prikaz.