Mjere vezane uz nCoV bolest

Dragi roditelji!

Vezano uz pandemiju COVID-19 molim Vas da se, sukladno uputama HZJZ, pridržavate slijedećih mjera:
1. Dezinficirajte cipele na ulazu u vrtić
2. Obavezno dezinficirajte ruke prije ulaska u hodnike (garderobe)
3. Dijete dolazi i odlazi iz vrtića u pratnji samo jednog roditelja
4. Držite međusobni razmak od 2 metra
5. Prije polaska u vrtić provjerite djetetu temperature, te vodite evidenciju u bilježnicu
6. Ne dovodite u vrtić bolesno dijete
7. Nakon izostanka zbog bolesti, dijete se vraća u vrtić sa liječničkom potvrdom
8. Nemojte se zadržavati u prostoru vrtića                                                                                                                                      9. Molimo Vas također da nas informirate o promjenama koje mogu utjecati na kolektiv kako bi i dalje zadržali povoljnu situaciju u našem Vrtiću

Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u Vrtić.

Ukoliko dijete ima povišenu tjelesnu temperaturu, simptome respiratornih bolesti (kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa) ili drugih zaraznih bolesti, molimo vas, da dijete ne dovodite u vrtić, nego se javljaju telefonom  ravnateljici Vrtića i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o daljnjem postupanju.

Podsjećamo na obavezu donošenja liječničke ispričnice nakon što je dijete bilo odsutno iz Vrtića zbog bolesti ili je dijete vraćeno iz Vrtića zbog temperature. Također, planiranu odsutnost iz Vrtića potrebno je najaviti odgojiteljicama.

Nadam se da ćete svi ozbiljno shvatiti navedene mjere te tako sačuvati vlastito zdravlje i zdravlje naših mališana!