Misionarka u posjetu Limačima i Bipsićima

Tags


Ovdje još nema sadržaja za prikaz.

U utorak, 4. prosinca u posjet Limačima i Bipsićima stigla je misionarka Vedrana Matijas-Mandić koja je tri mjeseca boravila u središnjem dijelu Afrike volontirajući i pomažući predškolskoj i školskoj djeci u svakidašnjim aktivnostima. Limačima i Bipsićima prikazala je fotografije i kraće filmove o životu u siromašnim zemljama Afrike, a uz projekciju fotografija razgovarala je s djecom o kulturološkim razlikama. Cilj ovog druženja bio je potaknuti kod djece razvoj osjećaja empatije, toleranciju i uvažavanje te svjesnost o važnosti pomaganja. Koliko je lijepo darivati druge, djeca su iskusila primajući od tete Vedrane donaciju igračaka i pribora, a u znak zahvalnosti i djeca su Vedrani pripremila sitan poklončić.

Ovo su neke od izjava djece:

Vidjeli smo…

„da su djeca siromašna“
„nemaju ništa za obući i nemaju ništa za jesti“
„nemaju četkice“
„nemaju mame“
„nemaju vode“
„nemaju Božić.“

Kako im možemo pomoći?

„sa stvarima, a neka djeca nemaju čak ni kuću!“
„da im sve pokažemo“
„da im damo bilježnice i olovke“
„da im damo nekoliko svojih stvari“
„da im damo hranu“
„složimo im stolove da imaju gdje pisati zadaće“
„da im damo puno odjeće i obuće.“