Maškare zavladale vrtićem

U našem smo vrtiću obilježili Fašnik. Pjevalo se, plesalo, glumilo, veselilo, ma svega je tu lijepoga bilo. Prvo su „Pčelice“, „Ribice“, „Limači“ i „Bipsići“ prošetali gradom i pokazali svoje maske. Posjetili su gradonačelnika i otpjevali prigodnu pjesmicu, a zauzvrat dobili slatkiše. Za vrijeme maškarane povorke gradom, naše su tete vrijedno pripremale predstavu. Odigrale su predstavu pod nazivom „Vesela i tužna maska“ koja nas je oduševila. Nakon toga, uslijedilo je suđenje Fašniku koji, za razliku od naših mališana, ne posprema igračke, neposlušan je, ne održava higijenu i ne govori čarobne riječi poput „hvala“, „molim“, „oprosti“ i sl. Budući da se Fašnik pokajao za svoje ponašanje i odlučio ga promijeniti, mi smo zaboravili sve njegove grijehe te mu pružili ruku prijateljstva. Zajedno smo zaplesali i pojeli ukusne krafne koje su pripremile naše vrijedne kuharice. Imali smo jakooo veselo jutro i prijepodne, a onda nas je sustigao san. Baš je bilo lijepo u vrtiću, volimo maškare! 🙂