Ljeto u vrtiću

Tijekom boravka u vrtiću u ove vruće ljetne dane djeca svih naših odgojnih skupina, ali u manjem broju zbog korištenja godišnjih odmora, zadovoljavaju svoje potrebe za kretanjem, istražuju, izražavaju svoje doživljaje različitim likovnim tehnikama, grade, konstruiraju. Poseban interes pokazuju za igre vodom koja je odličan medij za istraživanje, a u periodu visokih temperatura i odličan način rashlađivanja.

Kikići i Kapljice, koji su tijekom ove pedagoške godine sudjelovali u projektu “Škole za Afriku” igraju igru Mbabe, mbabe (riječi kojima se u Africi doziva lavove). Cilj igre je da lav uhvati zebru. Djeca uz ritam glazbenih instrumenata dozivaju lava “mbabe, mbabe” i što je lav bliže zebri, ritam postaje brži, što su zebra i lav udaljeniji, ritam opada. 

U galeriji fotografija možete vidjeti čime se sve bave djeca u našem vrtiću tijekom ljetnog perioda.