U sklopu Dječjeg tjedna, Limači su dogovorili posjet Gradskoj knjižnici “Franjo Marković” gdje su vrlo kvalitetno proveli jutarnje aktivnosti. Na dječjem odjelu knjižničarka Tereza razgovarala je s djecom što je to knjižnica u usporedbi s knjižarom.

Djeca su se uključila u razgovor te davala svoje izjave o knjižnici, čuvanju knjiga, o tome kako se listaju slikovnice i kako se treba ponašati. Potom  je teta Tereza pročitala lijepu priču, slikovnicu “Kapica za ježa” koju su djeca pažljivo slušala, a onda i podijelila svoje dojmove. Nakon pročitane slikovnice teta Tereza uputila je djecu kako se posuđuju slikovnice, a za djecu je to bilo izuzetno zanimljivo i atraktivno jer su samostalno izabirali, posuđivali, čitali i vraćali na mjesto posuđene slikovnice i enciklopedije. Na kraju smo se dogovorili da ćemo ponovo doći jer, kako djeca kažu: “Tu je baš super, ima prekrasnih knjiga.” (M.C.) “Ja obožavam ove slikovnice o princezama, a mi ih nemamo u vrtiću.” (L.P.) 

Zavirite u našu fotogaleriju!