Hrvatski olimpijski dan

U našem smo vrtiću obilježili Hrvatski olimpijski dan. Ovaj se dan tradicionalno obilježava 10. rujna s ciljem promicanja važnosti bavljenja sportskom aktivnošću te usvajanja olimpijskih načela (mir, zajedništvo, prijateljstvo, tolerancija). Tom su prigodom djeca odjenula bijele majice, poznate kao „zastave prijateljstva“.

Manifestacija je započela razvijanjem olimpijske zastave i razgovorom o značenju  olimpizma. Nakon zajedničkog razgibavanja, djeca u dobi od 3 do 7 godina uključili su se u brojne ponuđene aktivnosti: poligon preskakivanja i provlačenja, balans ploča, štafeta, mala kuglana, potezanje užeta, štafetna igra s vrećicama, gađanje u mete, igre sa štulama, vijačama, obručima. Odgojiteljice su ih poticale na uključivanje i bodrile.

Kako nam je bilo možete vidjeti u galeriji fotografija.