Dan planeta Zemlje

22. travnja obilježava se Dan planeta Zemlje kako bi se skrenula pozornost na opasnosti koje prijete životu na Zemlji zbog klimatskih promjena, globalnog onečišćenja, uništavanja ekosustava i ugrožavanja biljnih i životinjskih vrsta.

U našem vrtiću kontinuirano provodimo aktivnosti koje se tiču brige o prirodi i očuvanja okoliša.

Svaka odgojna skupina ima mali cvjetnjak koji su djeca i odgojiteljice uredile u suradnji s roditeljima koji su donirali sadnice cvijeća. Djeca prate rast i razvoj zasađenih biljaka, ali i paze da imaju sve što im je potrebno za rast.

Razvrstavanje otpada u odgovarajuće spremnike počinje već u sobama dnevnog boravka jaslica i vrtića. Na taj način djeca spoznaju da nije sav otpad smeće i da pravilnim razvrstavanjem mogu itekako utjecati svoj neposredni okoliš u užem te izgled i zdravlje majke Zemlje u širem smislu.

Odgojne skupine Kikići i Kapljice izrađenim plakatom sudjelovale su u obilježavanju Dana planeta Zemlje  na gradskom trgu u suradnji s Komunalnim poduzećem Križevci.

Skupina Kikići pridružila se akciji “Recimo NE plastičnim vrećicama”.

Skupina L.E.G.E. prijavila se na likovni natječaj likovnim radom „Planet Zemlja u našim rukama“.