Bombončići i Zvjezdice u knjižnici

Tags


Ovdje još nema sadržaja za prikaz.

U četvrtak, 25. listopada, predškolske skupine Bombončići i Zvjezdice posjetile su gradsku knjižnicu „Franjo Marković“.   Nakon razgleda cijele knjižnice, knjižničarka im je predstavila 3D slikovnice, a potom je svako dijete odabralo sebi slikovnicu za posudbu.  Posjet predškolskih skupina knjižnici i učlanjenje dugogodišnja je praksa naše Ustanove. Na taj način potičemo zbližavanje djece s knjigom kako bi čitanje (p)ostalo zabavna aktivnost koja djetetu omogućuje rast i razvoj u kvalitetnom kulturnom okruženju. Jer, kao što kaže dječja knjižničarka Irena Dumančić: „Dječja je knjižnica čarobna kuća: ondje sretneš sebe, otkriješ druge, različite i malo iste. U ovoj se kući, s tisuću prozora, sanja po danu, putuje noću, s daškom vjetra, na najljepša tajnovita mjesta na svijetu. Putuješ sretan, zaljubljen, osamljen, žalostan, radoznao, poražen, radostan. Sam ili s nekim. Tražiš odgovore ili pitanja. I uvijek, ali baš uvijek – pronadeš nešto za sebe.“

Što su naši predškolci pronašli za sebe, pogledajte u fotogaleriji.