Aktivnosti skupine “Smajlići”

Prošli smo tjedan bili u društvu četiri najvažnije male riječi, naučili smo kada reći izvoli, hvala, molim, oprosti s ciljem poticanja lijepog ponašanja kod djece.

Svaki dan Smajlići su pjevušili pjesmice “Kad se male ruke slože” i  “Kad si sretan”. Naučili su kako pozdraviti prijatelje i tete kad dođu i odlaze iz vrtića. Proučavali su fotografije s pravilima lijepog ponašanja, te ih prepričavali i kasnije ponovili. Zajednički smo izradili plakat s pravilima ponašanja skupine Smajlići, te ga izložili u sobi dnevnog boravka. Naučili smo i ponovili kako i kada peremo ruke, kako se ponašamo i sjedimo za stolom, kako lijepo slažemo odjeću, bacamo otpatke u smeće i još puno toga. Zanimljivo je bilo kako su jedni druge opominjali i poticali na lijepo ponašanje. Također smo slušali stihove “Četiri najvažnije male riječi“, pročitali slikovnicu “Slatki bontončić” te pogledali edukativni film “Čarobne riječi“.