Aktivnosti skupine ,,Kikići”

Naši ,,Kikići”, kao i ostale skupine sudjelovali su u obilježavanju Hrvatskog olimpijskog dana.

Držeći se načela olimpijskog djelovanja, proveli smo niz aktivnosti počevši s  poligonom povlačenja i skakanja pa smo nastavili s gađanjem mete, nogometom, potezanjem konopa, skoka u dalj, kuglanjem, stolnim nogometom, štafetom, hodanjem na štulama, dodavanjem lopte, trčanjem sa zadatkom, igri na balans ploči za razvoj propriocepcije, trčanjem do cilja, kao i nizom likovnih aktivnosti (slikanje olimpijskih krugova, izrada olimpijskog plamena i plakata…).

Poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava prijateljstva”, a bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

Razgovorom o Hrvatskom olimpijskom danu naučili smo zašto je važno baviti se sportom, kakvi sve sportovi postoje i koji su to olimpijski sportovi, te smo upoznali simboliku olimpijske zastave.

 

 

smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart