U Srednjoj gospodarskoj školi u Križevcima provodi  se nacionalni projekt Tulum slova. Projekt se bavi poticanjem i popularizacijom čitanja i čitanjem iz užitka, a odvija se u dvije faze. Prva je faza noćni čitateljski susret koji srednjoškolci imaju u školskoj knjižnici tijekom listopada, a druga je faza čitanje u lokalnoj zajednici. Vezano uz drugu fazu dogovorena je suradnja s našim vrtićem. Ostvarena su tri gostovanja učenika Srednje gospodarske škole s voditeljicom projekta Majom Augustinčić Arsenović i profesorom hrvatskog jezika i književnosti Marinom Pušićem. Do sada su u ovaj vid suradnje uključene odgojne skupine Mravići, Jabučice i Točkice. Mravići su poslušali priču Najbogatiji vrabac na svijetu, Jabučice bajku Carevo novo ruho, a Točkice su slušale o pingvinima. Djeca su pozorno i sa zadovoljstvom pratila priče koje su im učenici čitali i na kraju su spremno odgovarali na postavljena pitanja. Druženje je nastavljeno uz razgovor i igru.

tulum_slova_mravici tulum_slova_jabucice tulum_slova_tockice